Produkty

Ściany / Ceramika

Ceramika to jeden z najpopularniejszych materiałów budowlanych w Polsce.

W składzie Cegiełka oferujemy cegły Porotherm oraz Termothon.

Porotherm

Zalety ceramiki Porotherm:

1. Doskonała izolacyjność termiczna
Cegły Porotherm dzięki obecności niezliczonej ilości mikroporów w wypalanej glinie oraz specjalnie zaprojektowanemu układowi drążeń charakteryzują się bardzo wysoką izolacyjnością cieplną. Dzięki temu możliwe jest wykonanie ścian jednowarstwowych bez dodatkowego ocieplenia (U= 0,23 W/m2K)
2. Wytrzymałość i trwałość
Produkty Porotherm pod względem wytrzymałości znajdują się w czołówce materiałów ściennych. Umożliwiają wznoszenie budynków zarówno parterowych, jak i posiadających wiele kondygnacji. Konstrukcje z cegły ceramicznej są szczególnie trwałe i odporne na działanie niszczących czynników atmosferycznych
3. Oszczędność
Rozwiązania zastosowane w systemie Porotherm pozwalają na oszczędność czasu i pieniędzy- 1 m2 muru powstaje znacznie szybciej niż w technologii tradycyjnej, zmniejszając znacznie koszt robocizny.
4. Odporność ogniowa
Ściany wykonane z pustaków Porotherm są niepalne i przez wiele godzin opierają się niszczącemu działania ognia. Spełniają wymagania polskich przepisów z zakresu ochrony przeciwpożarowej
5. Naturalność i ekologia
Cegły Porotherm wykonane z tradycyjnego, naturalnego materiału tworzą w domu przyjazny dla człowieka mikroklimat. Najnowocześniejsze technologie ich produkcji zapewniają wysoki poziom ochrony środowiska naturalnego. Ceramika może być też łatwo wykorzystana jako materiał wtórny, bez szkody dla środowiska.
6. Wysoka izolacyjność akustyczna
Cisza jest jednym z warunków komfortu mieszkania. Ściany z cegieł Porotherm zapewniają wysoki poziom ochrony przed hałasem. Gwarantuje to spokój i daje możliwość efektywnego wypoczynku.
7. System „pióro+wpust”
System ten pozwala na łączenie pustaków bez użycia zaprawy w spoinie pionowej co powoduje znaczne zmniejszenie ilości zużycia zaprawy
8. Estetyka budowania
Najnowsze produkty Porotherm (Dryfix,Profi) są szlifowane aby móc osiągnąć nieosiągalną wcześniej dokładność wymiarową pustaków. Dokładność wykonania pustaków pozwala na nowe „ciepłe” sposoby murowania.
9. Wydłużenie sezonu budowlanego
„Ciepłe” murowanie w systemie Porotherm Dryfix za pomocą zaprawy poliuretanowej w pianie pozwala na prowadzenie robót murowych w trakcie zimy do -5˚C.

Oferta

Pustak ceramiczny Porotherm 25 DRYFIX

produkt przeznaczony do budowy ścian zewnętrznych z dociepleniem oraz ścian wewnętrznych nośnych. Pustaki Porotherm DRYFIX charakteryzują specjalnie szlifowane powierzchnie poziome, do łączenia których wykorzystuje się suchą zaprawę DRYFIX dostarczaną w cenie pustaka. Podstawową zaletą jej stosowania jest sucha ściana zaraz po wybudowaniu oraz brak mostków termicznych w miejscach zaprawy.

Pustak ceramiczny Porotherm 25

przeznaczony jest do budowy zewnętrznych ścian nośnych z dociepleniem oraz ścian nośnych wewnętrznych. Grubość pustaków i ścian wynosi 25 cm. Porotherm 25 P W to pustaki przeznaczone do montażu w systemie „pióro-wpust”, dzięki czemu nie jest konieczne stosowanie spoin pionowych, co znacznie przyspiesza prowadzenie prac budowlanych.

Hadykówka

Wykorzystując duże pustaki, skraca się czas wznoszenia ścian, co wydatnie obniża koszty robocizny. Natomiast dzięki zastosowaniu pustaków z wyprofilowanymi bokami nie ma konieczności wykonywania spoin pionowych, co dodatkowo przyspiesza prace budowlane i obniża zużycie zaprawy.


Przeznaczenie i dane techniczne:
Element murowy do murowania na pióro-wpust ze spoinami poziomymi zwykłymi ścian konstrukcyjnych i niekonstrukcyjnych zewnętrznych, wymagających docieplenia; ścian wewnętrznych i wypełniających zabezpieczonych.

HADYterm 25 P+W
HADYterm 11,5 P+W

Element murowy do murowania zwykłego ścian konstrukcyjnych zewnętrznych; zabezpieczonych; ścian wewnętrznych, osłonowych i wypełniających.

Ekologiczny pustak ścienny HADYmax
Pustak wentylacyjny EKO

Termoton

Oferta

Pustak ceramiczny TERMOTON P+W 25 CM

Pustaki ceramiczne znajdą zastosowanie w szczególności podczas murowania domu, jednak przydadzą się również w trakcie wznoszenia dobudówki bądź garażu. Produkt został wykonany z ceramiki, przez co wyróżnia się wytrzymałością i na długo zachowuje pierwotne właściwości. Pustaki pozostają odporne na ogień – w związku z czym stanowią bezpieczny element budowlany.